دکتر عليزاده خبر داد: اجراي طرح سراسري پايش تندرستي دانشجويان جديد الورود از اول مهرماه

1398/06/25 16:30

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: طرح سراسری پایش تندرستی دانشجویان جدید الورود از اول مهرماه در مراکز تندرستی و مشاوره دانشجویی 71 دانشگاه کشور اجرا و برای دانشجویان کارنامه سلامت صادر می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر محمد حسین علیزاده با اشاره به تدوین کارنامه سلامت برای دانشجویان گفت: امسال برای اولین بار در کشور و به صورت یکپارچه طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان جدید الورود توسط ادارات تربیت بدنی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی اجرا می شود.

وی افزود: زمان اجرای این طرح از آغاز سال تحصیلی تا پایان ترم اول سال تحصیلی است و بر اساس این طرح، وضعیت جسمانی دانشجویان از نظر تجزیه و ترکیب بدنی ، ساختار قامتی و آمادگی جسمانی مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: بر اساس کارنامه و نتایج حاصله از طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان که با ابزارها و آزمونهای دقیق صورت می گیرد؛ در صورت وجود مشکلات و ناهنجاریهای مرتبط مشاوره های لازم به دانشجویان برای رفع مشکلات جسمی ارائه می شود و دانشجویان از خدمات مراکز تندرستی دانشگاهها استفاده می کنند.

دکتر علیزاده افزود: در سال گذشته علیرغم اختیاری بودن این طرح، بیش از 40 دانشگاه در آن شرکت کردند و در سال جدید با عنایت به الزامی بودن انجام آن و تجهیز 71مرکز تندرستی در دانشگاهها قطعا شاهد پوشش جمعیت بیشتری در طرح خواهیم بود.

وی اظهار داشت: در راستای اجرای مطلوب طرح سراسری پایش تندرستی دانشجویان کارگاه آموزشی دستیاری مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی روز 27 شهریورماه در دانشگاه صنعتی امیر کبیر و با حضور 150 نفر ازکارشناسان آقا و خانم فعال در زمینه پایش و تندرستی ادارات تربیت بدنی دانشگاهها برگزار می شود. م.ع

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است